+38 (067) 507 20 90
+38 (095) 877 52 46

 
 
Задати запитання
Освіта за кордоном, імміграція, візи, стажування
Швидкий пошук програм
 
 
 


Через масову еміграцію на Східну Європу чекає обвал економіки - The Economist

Через масову еміграцію на Східну Європу чекає обвал економіки - The Economist »

Країни Східної Європи за останні 20 з гаком років відчувають гостру нестачу кваліфікованих кадрів, в першу чергу, через “відтік мізків” і еміграцію робочої сили в більш розвинені країни, і найближчим часом ситуація може тільки посилитися.

Ще гірша ситуація в пострадянських країнах, які або досі перебувають в орбіті Росії, або ж активно борються за вихід з неї, як, наприклад, Україна.

Згідно з прогнозами МВФ, деякі країни в Східній Європі щорічно втрачали по 0,6-0,9% ВВП за період від 1999 до 2014 року. До 2030 року ВВП на душу населення в Болгарії, Румунії і деяких балтійських країнах буде нижчим, ніж він би міг бути без еміграції.

Деякі ж країни шукають інший вихід, заохочуючи до імміграції громадян бідних сусідів. Населення Естонії стрімко скорочувалося протягом 1990-х років. Але останні два роки воно зростало завдяки іммігрантам з України, Білорусі та Росії.

Втім, імміграція не може заповнити прогалини, які виникли через “відтік мізків”. Майже всі з 400 тисяч українців, які отримали дозволи на постійне проживання в Польщі в 2015 році, працюють в агросекторі або на будівництві.

Водночас, близько 30% емігрантів з Польщі мають вищу освіту. Для тих, хто залишив Східну Європу, свобода жити і працювати, де захочеться, стала великою перевагою. Але рідні країни емігрантів постали перед серйозним викликом. Їм потрібно навчитися, як залучати працівників, або ж доведеться поступитися своєю економікою.

За матеріалами finance.ua
Задати запитання

© 2001-2021 go-abroad.com.ua. Всі права захищено Квартири подобово у Києві