+38 (067) 507 20 90
+38 (095) 877 52 46

 
 
Задати запитання
Освіта за кордоном, імміграція, візи, стажування
Швидкий пошук програм
 
 
 


Українці скуповують все більше нерухомості за кордоном

Українці скуповують все більше нерухомості за кордоном »

В Україні через нестабільну політичну та економічну ситуацію зростає інтерес громадян до придбання житлової нерухомості за кордоном для збереження грошових коштів та отримання доходу від оренди, при цьому прибутковість такого житла досягає 15% річних, а середня вартість угоди купівлі-продажу становить близько EUR100 тис .

Такі дані повідомила директор консалтингової компанії City Development Solutions (CDS, Київ) Ярослава Чапко в ході IV Київської міжнародної виставки-форуму “Ярмарок нерухомості” в четвер.

“В основному це Середземноморське узбережжя: Туреччина, Болгарія, Кіпр, в тому числі Північний Кіпр, трошки Іспанія, те, що традиційно користується попитом в українців (для проведення відпочинку та туристичних поїздок – ІФ)”, – сказала вона.

За словами Я.Чапко, на сьогодні вартість житла у зазначених країнах Середземноморського регіону, яке згодом можна здавати в оренду, становить від EUR50 тис. і більше, а середня вартість операції-купівлі продажу – близько EUR100 тис.

“Це фактично інвестиційна нерухомість, оскільки її прибутковість в 2 рази вище, ніж прибутковість київських квартир – у середньому прибутковість може становити до 15% річних”, – додала вона.

За словами Я.Чапко, крім придбання інвестиційної нерухомості з метою подальшої здачі в оренду, як на постійній основі, так і тимчасово, йдеться також про угоди купівлі продажу житла у зв’язку з відкриттям громадянами України бізнесу за кордоном.

“Туреччина, Болгарія, вони дуже лояльні до такого розвитку дрібного бізнесу як різні SPA-кабінети, косметичні салони – це та індустрія, яка розвивається в тих житлових комплексах, які будуються”, – пояснила вона.

При цьому Я.Чапко зазначила, що через політичну ситуацію в Україні інтерес українців до придбання нерухомості за кордоном, безумовно, зріс.

За даними CDS, зокрема в портовому місті Мерсін на південному сході Туреччини середня вартість апартаментів на узбережжі площею 90 кв. м в одному з завершених будівництвом житлових комплексів становить EUR80 тис.

Чистий орендний дохід зазначених апартаментів з розрахунку на 120 днів оцінюється на рівні 8,9%, або EUR7,1 тис.: загальна вартість оренди (EUR9,5 тис.) За вирахуванням витрат керуючої компанії, обслуговування та податкових платежів (EUR2,5 тис .).

Таким чином, за розрахунками CDS, щорічний дохід від здачі в оренду таких апартаментів, з урахуванням прогнозованого зростання їх вартості на рівні 5%, або EUR4,42 тис. На рік, становить 14,4%, або EUR11,52 тис.

За даними CDS, вартість апартаментів в ряді завершених будівництвом ЖК в районі Long Beach на узбережжі частково визнаної Турецької республіки Північного Кіпру на сьогодні становить $55,4-215 тис., вілли з трьома спальнями і великою земельною ділянкою – $192,5-243,3 тис., ексклюзивної вілли на пляжі – $1 млн, а вартість апартаментів в одному з споруджуваних РК становить $43,1-140 тис.

За даними CDS, рентабельність при здачі в оренду апартаментів і вілл в зазначених ЖК оцінюється на рівні 6-10% на рік, рентабельність на інвестиції в разі подальшого перепродажу зазначеного житла – 20-30% на рік.

За матеріалами finance.ua
Задати запитання

© 2001-2020 go-abroad.com.ua. Всі права захищено Квартири подобово у Києві